Aikilab 2025: Marjo van den Heuvel

Afgelopen zondag vond de tweede gastles in de Aikilab-reeks plaats. In de Aikilab-lessen wordt de gastleraar gevraagd om in de les duidelijk te maken wat hij of zij zelf probeert te ontwikkelen in het Aikido.

De leraar van afgelopen zondag was Marjo van den Heuvel, onze vriend uit Brabant. Marjo heeft een eigen dojo: Aikidojo Mill. Hij traint al sinds 1989 en heeft bij ontzaglijk veel leraren getraind. In het dagelijks leven werkt Marjo in de zorg met mensen met een verstandelijke beperking, waarbij hij regelmatig de Aikido-principes toepast.

De fijne punten van het maken van contact worden uit de doeken gedaan.

In deze les werd veel aandacht besteed aan het maken van contact, niet door af te wachten maar door het actief op te zoeken. Daarnaast heeft Marjo uitgelegd hoe hij op zijn werk omgaat met weerstand, wat zich goed liet vertalen in een reeks controletechnieken. Belangrijkste punt was: begin met je hand aanbieden, over het algemeen is meer dan dat niet nodig.

Hoedje op, hoedje af. Laszlo kan er over meepraten.

Belangrijk is ook om met je aandacht in het moment te blijven. Te snel je techniek af willen werken is als een kaassoufflé te snel doorslikken, je kunt hem dan niet meer goed proeven.

Weer een mooie opkomst.

Na de Aikido-les zijn we nog een uur lang doorgegaan met ademhalingsoefeningen, lichaamsverplaatsingen en het gebruik van je massa.

Dank je wel Marjo, voor je mooie les! Hopelijk zien we je snel weer terug.