Een mooi compliment waarmee Dick de uitreiking van Arnold’s 2e dan afsloot was: “Het ontroerde me te zien dat ik in je bewegingen Erik herkende..” Voor wie net als ik al decennia Aikido-filmpjes bekijkt op YouTube weet dat dat een klasse apart is.
Tiffany en Dick waren voor de uitreiking én een ouderwetse Dick-les speciaal uit Oudenbosch het flinke eind naar Amsterdam gereisd.

Het was een feestelijke middag met een afterparty in het café waar nog gelachen werd over de aankondiging, getoast werd op Arnold en het weer ouderwets gezellig was.

We vergaten te vragen voor wie het gewone mes nog meer tot het verleden behoort. Ik vermoed wel een aantal personen, al of niet op heimelijke wijze. Aikido is immers niet voor iedereen, maar wel voor iedereen.

Begint het langzamerhand tijd te worden voor een nieuw examen? Zorg dan tijdig dat je de examentrainingen bezoekt.( Voor je volgende kyu-graad is dit niet nodig.)

